Deniz Aydemir ChpDeniz Aydemir CHP Pendik Belediye Başkan Aday Adaylığını Basın Toplantısı ile Duyurdu 

İlçemizin entelektüel isimlerinden Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Deniz Aydemir, Cumhuriyet Halk Partisi Pendik Belediye Başkan Aday Adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.
Kültürel ve siyasal birikiminin yanı sıra sosyal yaşamda da aktif olarak rol alan ilçemiz siyasetinin önemli isimlerinden  SMMM Deniz Aydemir CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adayı oldu. 
Ardahan İl Derneği Başkanlığı da yapmakta olan Aydemir, aday adaylığını basın toplantısı ile CHP Pendik İlçe Başkanlığı'nda gerçekleştirdi. 
Adaylık açıklaması saygı duruşu ve saygı duruşu ile başladı. 
Programa CHP il ve ilçe yöneticileri ile komşu ilçelerden aday adayları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yerel basın temsilcileri ile birlikte Aydemir'in eşi çocukları ve ailesi katıldılar.
Program CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri'nin konuşması ile başladı. Güneri Pendik'te bir çok aday adayı olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek başladı. Ardından 3 aydır parti olarak ilçe ve il kongrelerini ayrıca büyük kurultayı gerçekleştirdiklerini söyledi. Pendikli arkadaşların ilde daha çok temsil edilmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi.
Sonrasında mikrofona Cumhuriyet Halk Partisi Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Deniz Aydemir geldi. Protokolü selamladıktan sonra kendisini tanıttı. Pendik'te orta okul ve lise eğitiminin ardından Eskişehir Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdiğini belirtti. Aydemir: "Pendikspor'da top oynamaktan gazetelerde makaleleri yayınlanmasına kadar, sivil toplum kuruluşlarında görev yaptım. Pendik CHP'de gençlik kollarında başkanlık yaptım. Milletvekilliği seçiminde ve Meclis Üyeliği için aday adayı oldum. Mevki ve makamda gözüm yok, partimin Türkiye çapında iktidarı için bir nefer olarak her göreve hazırım. Pendik'te 30 yıl sonra sosyal belediyecilik anlayışını önde tutan. Daha çok gelir getiren değil gelirleri eşit ve adil dağıtan bir sistem için adayım, dezavantajlı kesimlere daha fazla hizmet için adayım, kadınlar için adayım  çocuklar için adayım, sokak hayvanları için adayım, düşük gelirliler için adayım, tüm dezavantajlı kesimler için adayım" dedi..
Konuşmasının sonuna doğru sahneye gelip  destek veren baba dostları "Devrimci 78'liler Deniz Aydemir'in Yanında" pankartını açtılar.  Babasının arkadaşları Devrimci 78'lilerin desteğini alan Aydemir, tüm Devrimcilere selam yolladı.
Deniz Aydemir konuşmasının sonunda Pendik'te CHP'nin belediyeyi kazanacağını söyleyip "Birlikte çalışacağız birlikte kazanacağız, birlikte yöneteceğiz" dedi.

DENİZ AYDEMİR KİMDİR?
1977 Ardahan doğumlu. Ortaokul birinci sınıfa kadar Ardahan’da eğitim aldı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümü Mezunudur. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik meslek ruhsatı sahibi ve Pendik’te 10 kişinin istihdam edildiği bir Mali Müşavirlik ofisi var. Aynı zamanda yapı müteahhitliği işi yapan bir de şirketi de olan Aydemir evli, bir oğlu ve bir kızı var. 22 yıllık CHP üyesi olan Deniz Aydemir, bu süreçte partinin birçok kademesinde görev aldı.


Mehmet Ali Arslan Name Gazetesi Haberler Haber News www.mehmetaliarslan.name.tr

0 Yorumlar

Yorum Gönder

Post a Comment (0)

Daha yeni Daha eski