Sosa’nın Eşi Carolina’den Sokaktaki “Dost”lara Özel Sergi

İstanbul’un en fazla sokak hayvanı barındıran ilçelerinden Beykoz, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla Fenerbahçeli futbolcu Jose Sosa’nın eşi Carolina’in “Dost” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı.

“4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü”nde, sokak hayvanları için farkındalık oluşturmak ve hayvan sevgisine dikkat çekmek üzere açılan sergide, ünlü futbolcunun eşi ve aynı zamanda bir hayvansever olan Carolina Alurralde’nin ilçenin sokaklarından objektifine yansıyan kareler yer aldı.  


Beykoz Belediye Başkan Murat Aydın: Türkiye’nin En Güzel Hayvan Hastanesini Yaptık

Serginin açılışında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Bugün ilçemize kazandırdığımız yeni rehabilitasyon merkezinde anlamlı sergi için bir araya geldik. Sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmeyi, sayılarının kontrol edilebilmeyi ve onlara daha iyi hizmet vermeyi arzu ediyoruz.  İnsanlar bakmak için aldıkları hayvanları maalesef sokağa bırakıyor. Beykoz’daki en büyük problem sahiplenilen hayvanların sokağa bırakılması. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz. Sokaklardaki hayvanlarımız için Türkiye’nin en güzel hayvan hastanesini yaptık. Burada sahipsiz hayvanlara sahip çıkıyoruz. Merkezin arkasında “Doğal Yaşam Alanı” da kuracağız. Sergide emeği geçen başta Caroline Hanım ve merkezin yapımına katı veren herkese çok teşekkür ediyorum. dedi.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder

Post a Comment (0)

Daha yeni Daha eski